Forum Kibiców Lecha Poznań: Katastrofa budowlana na Dębcu - Forum Kibiców Lecha Poznań

Skocz do zawartości

Forum Kibiców Lecha Poznań używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Aby wyłączyć to powiadomienie, kliknij przycisk:    Zamknij
Zamknij
  • 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Katastrofa budowlana na Dębcu kibic w potrzebie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik
  • Grupa: Zarejestrowani

Napisano 05.03.2018 - 10:42

Wczoraj w wyniku wybuchu gazu i zawalenia budynku dach nad głową stracił kibic Lecha mój kolega Paweł Siekierski wraz ze swoją dziewczyną i kilkumiesięczną córeczką.

Uruchomiłem zbiórkę, niech każdy udostępni w necie i wesprze chociaż małą kwotą. Dzięki!
https://pomagam.pl/katastrofanadebcu

Użytkownik kotara edytował ten post 05.03.2018 - 12:03

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   galiusz 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 11:34

Jeżeli ktoś jest z fyrtla to można przynosić rzeczy dla poszkodowanych - ubrania, koce, pościele, art. chemii gospodarczej i kosmetyki do Szkoły Podstawowej nr 84 (ul. Św. Szczepana 3) lub do hotelu robotniczego przy ul. Łozowej. Wiara nie ma nic. Budynek grozi zawaleniem.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Betsileo 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 11:54

"ubrania, koce, pościele, art. chemii gospodarczej i kosmetyki"- co do ubrań, to w miarę możliwości podaj rozmiary najpotrzebniejszych rzeczy, w linku od Kotary widać małe dziecko.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   galiusz 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 12:04

Z tego co się dowiedziałem: poszkodowani są m.in. chłopcy: 6mc, 6,10,12,14 lat, dziewczynka 9mc, 2 lata (stan krytyczny), poza tym nastolatkowie i osoby starsze. Przekrój szeroki. To tyle jeśli chodzi o ciuchy. Cała reszta typu kosmetyki i chemia gospodarcza - no limit.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 20:00

Ciuchów, ubrań, środków czystości mają już wiele. Najważniejsze jest wparcie zbiórki, żeby mieli na start jakieś fundusze, dlatego przekazujcie swoim znajomym.

Jeszcze jedna prośba:
„Czy jest tutaj może ktoś to pomoże otworzyć samochód i dorobić kluczyki do samochodu? Wszystko zostało w mieszkaniu auto odholowane na parking miasta.”

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   KKSKolobrzeg 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 21:37

Wyświetl postUżytkownik kotara dnia 05.03.2018 - 20:00 napisał

Ciuchów, ubrań, środków czystości mają już wiele. Najważniejsze jest wparcie zbiórki, żeby mieli na start jakieś fundusze, dlatego przekazujcie swoim znajomym.

Jeszcze jedna prośba:
„Czy jest tutaj może ktoś to pomoże otworzyć samochód i dorobić kluczyki do samochodu? Wszystko zostało w mieszkaniu auto odholowane na parking miasta.”

zalezy jaki samochód mam kuzyna w Autoklinice... i 2 w innym warsztacie, może da coś zrobić

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 21:37

Sprawa z autem załatwiona.

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 05.03.2018 - 22:53

Uwaga Kibice Lecha! Potrzebne są jutro osoby do pomocy w przenoszeniu dobytku z miejsca katastrofy. Strażacy wydobędą rzeczy mieszkańców, a naszym zadaniem będzie pomoc w dalszym transporcie.
Zbiórka 8:50 na ul. 28czerwca pod kościołem przy miejscu zdarzenia. Jak ktoś ma jakiegoś busa lub większe auto niech weźmie. Do dzieła!

Użytkownik kotara edytował ten post 05.03.2018 - 23:07

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 06.03.2018 - 15:17

Akcja wynoszenia rzeczy została rano odwołano. Czekają na zgodę nadzoru budowlanego.

Generalnie rzeczy, środki czystości, wózki wszystko jest. Najbardziej potrzebne są fundusze. Dzięki dla tych którzy wspierają akcję i którzy byli rano!
Mamy już ponad 11000zł. Jedziemy dalej z tematem ;)

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 07.03.2018 - 17:43

Mamy już ponad 20 000zł. Jest dobrze!
Na fb jest grupa „pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy - dębiec”, można się zorientować co jest potrzebne.

Ciekawe czy klub wesprze akcję czy tylko „Będziemy mocni razem” w niedziele na meczu, a w życiu codziennym każdy osobno. Zobaczymy. Tu nie chodzi nawet o to żeby kasę dali, bo z tym jak widać sobie radzimy, tylko o samo nagłośnienie.

Hej Lech!

Użytkownik kotara edytował ten post 07.03.2018 - 17:44

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Baloo79 

• Fanatyk

Napisano 07.03.2018 - 22:31

Tragedia jest ogromna tego nikt nie moze kwestionować! Ale chciałem zauważyć że wśród ofiar i poszkodowanych sa nie tylko osoby mieszkające w kamienicy!!! Może ich losem i pomocą dla najbliższych też warto sie zainteresować!!! Osoby które są zaangażowane w spraw lub znają szczegóły wiedzą komu jeszcze pomóc!!!

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Torbi 

• Użytkownik

Napisano 08.03.2018 - 07:41

To może napiszesz coś więcej?
Ja znam sprawę jedynie z tv.
Kumplowi Kotary już pomogłem. Z tego co czytam rzeczy dla pozostałych mieszkańców jest już wystarczająco. Co więcej można zrobić?

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   MzMLS 

• Użytkownik

Napisano 08.03.2018 - 09:15

Myślę, że Klub mógłby/powinien zaprosić tych wszystkich ludzi, z których wielu jest kibicami Kolejorza na najbliższy mecz w niedzielę, żeby choć na chwilę zapomnieli o tym co im się przydarzyło i zobaczyli wsparcie całego stadionu. jak znam życie to wiele osób indywidualnie będzie się kontaktowało (i już to robi) z nimi bezpośrednio, ale wsparcie trybun dodaje otuchy i nadziei. Tak jak Kotara napisał: "Mocni Razem" - kiedy jak nie teraz?
Zaproponowałem to Klubowi, może się uda?

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 08.03.2018 - 10:44

Myślę, że te wszystkie rodziny, są teraz tak zajęte ogarnianiem się po tym wszystkim psychicznie, materialnie. Zajęte są swoimi rodzinami co są w szpitalach czy też załatwieniem spraw w związku z nowymi mieszkaniami, że ostatnią rzeczą jaką chcą robić w niedziele, to pójście na mecz pomimo, że ktoś jest kibicem Kolejorza.
„Mocni Razem” nie tylko na Bułgarskiej.

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   qli 

• Fanatyk

Napisano 08.03.2018 - 11:00

Moim zdaniem klub powinien przesłać ze swojego sklepu trochę ciepłych ciuchów, jakieś maskotki czy przybory szkolne dla dzieci, może jakieś AGD, które na pewno przyda się w nowych lokalach osobom poszkodowanym- zrobili już tak po wybuchu gazu w Jankowie kilka lat temu. Nawet nie robić wokół tego super szumu bo to byłoby niesmaczne, ale skoro Dębiec to kolebka klubu, takie działania wydają się całkiem sensowne i mam nadzieję, że ktoś nad tym w klubie właśnie pracuje.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 08.03.2018 - 11:15

10 suszarek do włosów jest potrzebnych dla Kobiet.
Dziś dzień Kobiet. ;)

Użytkownik kotara edytował ten post 08.03.2018 - 11:15

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Beker 

• Fanatyk

Napisano 08.03.2018 - 20:54

Kilka lat temu klub pomagał mieszkańcom Jankowa Przygodzkiego po wybuchu gazu...ostatnio nie klub, ale Amica przekazała sprzęt AGD mieszkańcom Murowanej Gośliny. Tutaj mam nadzieję, że zachowają się podobnie...choć to pewnie i tak będzie odłożone w czasie, zapewne do czasu załatwienia dla tych mieszkańców mieszkań, gdzie ta pomoc mogłaby trafić.

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Baloo79 

• Fanatyk

Napisano 08.03.2018 - 22:14

Wyświetl postUżytkownik Torbi dnia 08.03.2018 - 07:41 napisał

To może napiszesz coś więcej?
Ja znam sprawę jedynie z tv.
Kumplowi Kotary już pomogłem. Z tego co czytam rzeczy dla pozostałych mieszkańców jest już wystarczająco. Co więcej można zrobić?

Witam! Chodzi o kobieta która była z Mężem opiekować się domem a właściwie wyjść z psem. Ona zginęła na miejscu mąż jest w szpitalu w Nowej Soli... W domu zostały dwie Dziewczyny w wieku 10-18 lat oni też potrzebują pomocy mimo iż nie mieszkali w tej kamienicy...
Myślę że tu jest potrzebna pomoc finansowa. Leczenie jest bardzo kosztowne a i Rodzinie też kasa się przyda zeby zacząć jakoś funkcjonować chociaż na początku po katastrofie... Tyle ode mnie...

Użytkownik Baloo79 edytował ten post 08.03.2018 - 22:16

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   KarolPoznan 

• Użytkownik

Napisano 08.03.2018 - 23:11

Fajnie jak byśmy się połączyli w siłę i pomogli potrzebującym, przeznaczając niedzielna zbiórkę. NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   kotara 

• Użytkownik

Napisano 11.03.2018 - 20:22

Dziś na meczu minuta ciszy dla ofiar katastrofy.
Wielki szacun dla FC Murowana Goślina, którzy wpłacili 1260zł! NSNP!
Zbiórka trwa nadal: https://pomagam.pl/katastrofanadebcu

Użytkownik kotara edytował ten post 11.03.2018 - 20:23

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2