Forum Kibiców Lecha Poznań: Lech Poznań - Górnik Zabrze - Forum Kibiców Lecha Poznań

Skocz do zawartości

Forum Kibiców Lecha Poznań używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Aby wyłączyć to powiadomienie, kliknij przycisk:    Zamknij
Zamknij
  • 6 stron +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Lech Poznań - Górnik Zabrze 07.04.2018, g. 18:00

#101 Użytkownik nie jest zalogowany   Mediolan 

• Użytkownik
  • Grupa: Zarejestrowani

Napisano 10.04.2018 - 10:25

To na fanie 2 puste miejsca już będą czy nie będzie wywieszana?
Edycję tekstu trza by zrobić http://kkslech.com/2...nd-lech-poznan/

#102 Użytkownik nie jest zalogowany   zico 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 11:46

Dawno się na forum nie udzielałem, ale jak zobaczyłem, że nawet w tym temacie, od kibiców Lecha padły stwierdzenia typu "Lech gra na licencji Amiki" to może przy okazji mi to ktoś wytłumaczy jak to jest możliwe. W tym celu zajrzałem do podręcznika licencyjnego PZPN dla klubów ekstraklasy. Znalazłem tam takie interesujące mnie definicje:

Licencja- Dokument (certyfikat), wydawany na wniosek
Wnioskodawcy, potwierdzający spełnienie przez
Licencjobiorcę minimalnych wymagań (Kryteriów)
i umożliwiający dopuszczenie do Rozgrywek
Klubowych PZPN i/lub Rozgrywek Klubowych UEFA.

Sezon Licencyjny Sezon piłkarski, na który przyznawana jest
Licencja, obejmujący okres od 1 lipca danego roku
kalendarzowego do dnia 30 czerwca kolejnego roku
kalendarzowego.

Licencja wygasa bez wcześniejszego zawiadomienia:
a) z końcem Sezonu Licencyjnego, na który została wydana;

Może się za bardzo nie znam, ale jeśli Lech gra na licencji Amiki to korzysta z jej zgody na grę w ekstraklasie na sezon, który był 12 lat temu? Czy są jakieś różne licencje? A może już sami zaczynamy powtarzać, tak samo jak Reiss, sto razy powtórzony farmazon, który stał się prawdą? Nie zamierzam negować tej fuzji i się jej wypierać, ale trzymajmy się chociaż faktów.

#103 Użytkownik nie jest zalogowany   Jerzu 

• Fanatyk

Napisano 10.04.2018 - 11:56

O czym tu gadać? Z licencją był wałek żeby długów nie płacić i taki sam wałek był stosowany we wcześniejszych przekształceniach w WKP, PKP itd. Jesteśmy Lechem, byliśmy i będziemy, a te dywagacje o licencjach zostawmy księgowym.

#104 Użytkownik nie jest zalogowany   Kyzak 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 12:04

O ile pamiętam to graliśmy "Amicą" bo była na 4 miejscu, przez co były puchary. "Lech" był na 6 i bez pucharów.

#105 Użytkownik jest zalogowany   WaNiA 

• Fanatyk

Napisano 10.04.2018 - 12:08

Bzdura....długi były takie że szkoda czasu aby to opisać! 4 miejsce Wronek dawało grę w pucharze lata :) to tak przy okazji się trafiło.

#106 Użytkownik nie jest zalogowany   zico 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 12:17

Do tego zmierzam. Licencja wydawana jest na sezon. Lech nie jest jedynym klubem po przekształceniach. Może trochę naciągam, ale na tej samej zasadzie mógłbym mówić, że w ekstraklasie CWKS Legia gra na licencji KP Legia, a w czwartej lidze gra Widzew na licencji Reaktywacji Towarzystwa Sportowego. Więc skończymy to roztrząsać. Reiss to do tego wrócił, bo widocznie miał w tym jakiś cel. Niepotrzebnie dajemy się w to wciągnąć. Przytoczę ostatni cytat z podręcznika:

Rozróżnia się:
1) firmę (nazwę) spółki akcyjnej będącej klubem; oraz
2) nazwę klubu, pod którą klub występuje w rozgrywkach piłkarskich,
które nie muszą być tożsame.

Może go nadinterpretuje, ale nawet podręcznik rozróżnia firmę od klubu. My trzymajmy się tego drugiego.

#107 Użytkownik jest zalogowany   bezjimienny 

• Fanatyk

Napisano 10.04.2018 - 12:55

No dobra, ale cała sprawa idzie (albo szła) o to, że licencji nie dostaje każdy chętny. Na przykład, aby dostać licencję na ekstraklasę trzeba...grać w ekstraklasie, albo awansować z zaplecza. Post-fuzyjny Lech składając wniosek o licencję ubiegał się o nią na podstawie gry w ekstraklasie Amici. Przyczyną na pewno nie było Intertoto, ponieważ gdyby Amica zrezygnowała to miejsce otrzymałby następny zespół-czyli Lech. Długi też nie- przecież zasadniczą częścią tego całego dealu była ich spłata przez Rutkowskiego, z resztą na tym polega fuzja, że przejmuje się wszystko- nie tylko to co fajne. Ja tamte czasy słabo pamiętam, bo na mecze zacząłem chodzić rok albo dwa później, ale mówiło się, że w ten sposób Lech miał uniknąć ewentualnych kar za ustawianie meczów z czasów WKP.

#108 Użytkownik jest zalogowany   WaNiA 

• Fanatyk

Napisano 10.04.2018 - 12:58

Wszystko to prawda...długi, ewentualna kara za korupcja...ale wywlekanie tego po tylu latach jest mega słabe, bo dla wielu to temat drażliwy.

Użytkownik WaNiA edytował ten post 10.04.2018 - 12:59

#109 Użytkownik nie jest zalogowany   zico 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 13:09

Wszyscy wiemy jak było i nie chce teraz zakrzywiać historii i nikogo wybielać. Mi chodzi tylko o to, że po tylu latach dalsze powtarzanie, że Lech gra na licencji Amiki z czysto teoretycznego spojrzenia moim zdaniem mija się z prawdą.

#110 Użytkownik nie jest zalogowany   cii 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 13:49

Z drugiej strony bardzo dobry moment dla osób(jak ja), które zaczynały kibicowanie po tamtej fuzji i nie znają tak dobrze tego kawałka Naszej historii. Jedno mnie drapie dlaczego przy okazji całej dyskusji w mediach nie wspomina się, że to była fuzja dwóch ekstraklasowych klubów a nie wchodzenie kogoś tylnymi drzwiami z niższej ligi? Fajnie by było przeczytać/posłuchać o całej tej historii, sposób przeprowadzenia fuzji i jak to wtedy zostało odebrane przez Nasze środowisko.

#111 Użytkownik nie jest zalogowany   Kyzak 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 13:55

Na KKS Lech jest artykuł z 2013 roku na ten temat.

#112 Użytkownik nie jest zalogowany   marekst 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 14:05

Wyświetl postUżytkownik WaNiA dnia 10.04.2018 - 12:58 napisał

Wszystko to prawda...długi, ewentualna kara za korupcja...ale wywlekanie tego po tylu latach jest mega słabe, bo dla wielu to temat drażliwy.

Ale dlaczego mamy o tym milczeć? Bo drażliwe? To zapomnieć?

Intertoto było raczej dodatkiem niż argumentem, argumenty to dług (rosnący) oraz koperty w kołach zapasowych, choć nikt tak właściwie nie wiedział do końca czy byśmy polecieli z ligi (chyba nawet w pzpnie kombinowali jak to uniknąć), a jeśli to do której, po prostu "tak było łatwiej". Pamiętam że były naciski, że Rutkowski może wejść ale właśnie jak spłaci długi i wtedy zostajemy na licencji Lecha, ale Rutek nie chciał iść w ten interes nie wiedząc czy Lecha udupią. Tak to pamiętam, ale ktoś może naprostować jeśli gdzieś się mylę.

#113 Użytkownik nie jest zalogowany   LPU 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 15:14

Wracając do właściwego tematu - kilka słów od nas odnośnie naszych działań na meczu. Na początku meczu wyrzuconych zostaje prawie 1300 sztuk rolek serpentyn, rozdanych zostało także kilkadziesiąt gwizdków, wszystko po to żeby zaprotestować przeciwko skurwiałym planom ESA/PZPN i innych krawaciarzy. Bardzo ważne w naszych działaniach jest też to o czym wspominał Klima - żebyście mniej zorientowanym kibolom, rzeczowo i spokojnie tłumaczyli o co chodzi w proteście, choć ogólnie wyszło także pod tym względem wszystko bardzo czytelnie i dobrze.

W drugiej połowie zaprezentowaliśmy oprawę. Składała się z malowanego transparentu, o wymiarach 4x68 metrów z hasłem "Wielkopolska Magnateria", a także tarczami z herbem naszego klubu i stolicy Wielkopolski. Nad Kotłem wciągnięta została podwieszona na siatce sektorówka stylizowana na szlachecką tarczę/herb rodowy, na którym znaleźć można było święte i ważne dla każdego kibola Kolejorza, Poznaniaka i Wielkopolanina symbole. Całość malowana, wymiary w związku z licznymi wycięciami trudne do oszacowania, ale rozpiętość w najszerszych miejscach to 25x26 metrów. Wypełnienie w postaci niebiesko-białej szachownicy ułożyliśmy z około 4000 chorągiewek, a barierki wypełniliśmy materiałem także w dopasowanych barwach. Po chwili wśród chorągiewek zostało odpalonych 100 żółtych ogni wrocławskich i 40 czerwonych rac. Oprawa wyszła tak jak planowaliśmy, natomiast potem miał miejsce mały zgrzyt.

Generalnie jak to przy podwieszanej oprawie i naszym wietrznym stadionie największe obawy wzbudzał udźwig sektorówki oraz kwestie podmuchów wiatru. Te dwa aspekty nie miały tym razem żadnego wpływu natomiast jak sektorówka miała "zjechać" to doszło do małej awarii i zakleszczeniu się jednego elementu. Woleliśmy nie ryzykować interwencji nad pełnym Kotłem, dlatego wstrzymaliśmy prace nad opuszczeniem sektorówki do czasu aż ostatni z Was opuści Kocioł.

Ostatecznie awarię usunęliśmy i opuściliśmy planowo sektorówkę po spotkaniu. Nie do końca ta sytuacja nas obciąża, jednak należą się Wam przeprosiny za to, że mieliśmy na koniec meczu jeszcze małą oprawową niespodziankę. Co się jednak odwlecze - to nie uciecze. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie, nie raz będziecie mogli w fajniejszym klimacie i atmosferze przeżywać mecze naszego ukochanego klubu, dzięki naszym staraniom.

Nasze plany i ich realizacja będą z pewnością łatwiejsze dzięki Waszej hojności. Kwota w puszkach jest bardzo pozytywną informacją, oby tak dalej, wspierajcie, a my postaramy się odwdzięczyć, wygląda na to że okazji w tym sezonie nie zabraknie. Nasz pomysły na zbiórki przyniosły konkretny efekt, zbieracze też mają jeszcze kilka pomysłów, na pewno kontynuowana w tym sezonie będzie akcja vlepkowa.

Kasa do puszek idzie "na oprawy meczowe", czyli nie tylko na to co pokazujemy w choreografiach, ale także na inne rzeczy. Nie wiemy czy dało się już odczuć/usłyszeć różnicę, ale przed rundą zostały wymienione membrany w bębnach, są one też stale serwisowane, a na sobotnim meczu bębny zyskały podbicie w postaci nagłośnienia - ich rytm dało się usłyszeć w głośnikach. Testujemy też nowy instrument - werbel, który mamy nadzieję zostanie użyty przez bębniarzy jak najszybciej. Modyfikacje przeszedł też płot przed Kotłem - wzmocniliśmy linkę i konstrukcję do wciągania transparentów, ale to zostanie jeszcze ulepszone. Głośniki docelowo wrócą na płot, a już zostały odświeżone po zimie, okablowanie zostało wymienione, doszedł też nowy sprzęt przy mikserze.

Nie zabrakło też nowości jak chodzi o flagi - po debiucie w Warszawie, na Bułgarskiej zadebiutowała replika flagi "Ultras Lech", a całkowity debiut w sobotę zaliczyła domowa flaga ekipy od zina i strony "Pyrusy".

Jak widzicie dzieje się, a może dziać się tylko więcej i lepiej, szczególnie jak tak wyglądać będą nasze zbiórki. Nie mamy nic przeciwko konstruktywnym uwagom odnośnie opraw, także tym krytycznym, także śmiało piszcie, pytajcie i żyjcie tym co pokazujemy.

#114 Użytkownik nie jest zalogowany   Koza00 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 15:52

Oprawa wyszła super Ale myślę że na białych choragiewkach mogły być białe race, tak to wszystko idealnie, ogólnie myślę że częściej można sięgać po różne kolory piro.

#115 Użytkownik nie jest zalogowany   posnania 

• Fanatyk

Napisano 10.04.2018 - 16:44

Wyświetl postUżytkownik zico dnia 10.04.2018 - 11:46 napisał

Może się za bardzo nie znam, ale jeśli Lech gra na licencji Amiki to korzysta z jej zgody na grę w ekstraklasie na sezon, który był 12 lat temu? Czy są jakieś różne licencje? A może już sami zaczynamy powtarzać, tak samo jak Reiss, sto razy powtórzony farmazon, który stał się prawdą? Nie zamierzam negować tej fuzji i się jej wypierać, ale trzymajmy się chociaż faktów.

Lech nie gra na żadnej licencji Amici. Lech po zakończeniu sezonu nie wystąpił, o licencję. Został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. Klub "zniknął".
Amica otrzymała licencję, kupując parawa niematerialne (barwy, nazwę, osiągnięcia...) przeprowadziła się do Poznania i zmieniła nazwę na KKS Lech Poznań.
Jedni to akceptują w zgodnie z sentencją "Lech jest tam, gdzie jego Wiara", inni nie.
Tylko wracając jeszcze do Reissa i innych. W 1994 została, powołane stowarzyszenie(?)PKP Lech, które dostało sekcję piłki nożnej od upadającego KKS Lech Poznań, zmieniło herb i bez długów zaczęło kopać w piłkę. Potem chyba kolejna zmiana na WKP i obecna.
To teraz od kiedy do kiedy jest "prawdziwy" Lech?
Śmieszne, że tych zmian obrażeni na świat nie pamiętają.
Hej Lech!

#116 Użytkownik nie jest zalogowany   wojt 

• Użytkownik

Napisano 10.04.2018 - 17:18

Żeby było zabawniej, zdajecie sobie sprawę, że Akademia Reissa formalnie nie należy do Piotra Reissa :)

Temat licencji powraca jak bumerang, a sprawa jest banalnie prosta. W momencie przejęcia lub fuzji robi się coś takiego jak due diligence (po polsku badanie ryzyk). Audytorzy i prawnicy weszli i przeczesali księgi, po czym stwierdzono, że bezpieczniej przejąć sam herb i tradycje niż cały klub.

Dla tych wszystkich, których boli. Weszlibyście z kasą do firmy/klubu etc. z ryzykiem, że za rok może wejść Prokurator/ZUS/US i dowalić karę itp.? Już nie mówiąc o poprzednim zarządzie, gdzie można by było ich pociągnąć do odpowiedzialności za działanie na szkodę "Spółki". Myślę, że zrobiono to najlogiczniej jak się dało w tamtej sytuacji i może pora temat zakończyć?

Zachowanie Piotra Reissa mnie w ogóle nie dziwi. Ten kto miał z nim kontakt byznesowy ten wie, że ten Pan kieruje się tylko perspektywą swojego portfela.

Udostępnij ten temat:

• 6 stron +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6